Sterling Sound

88 Tenth Ave, 6th Floor New York, NY 10011 212.604.9433 inquiries@sterling-sound.com

Öppettider

Måndag-Fredag: 1000 till 1800 Lördag: Stängt Söndag: Stängt

New Yorks tunnelbana

Ta A, C, eller E linjen till 14e gatan, eller L linjen till åttonde avenyn Gå in på Chelsea Market mellan 15e och 16e gatan och 9e avenyn Efter 19:00 in mellan 15 och 16 på 9th Avenue

USA

Katy Samwell | Project Manager katy.samwell@sterling-sound.com Tel: 212.604.9433 | Fax: 646.304.0470
Bokar Tom Coyne, Randy Merrill, Aya Merrill, Jay Franco
Stephanie Geny | Project Manager stephanie.geny@sterling-sound.com Tel: 212.604.9433 | Fax: 646.304.0470
Bokar Ted Jensen, Justin Shturtz, Will Quinnell, Alexis Psaroudakis
Robert Robles | Project Manager robert.robles@sterling-sound.com Tel: 212.604.9433 | Fax: 646.304.0470
Bokar Chris Gehringer, Seth Foster, Ray Janos (Vinyl)
Leigh Peterson | Project Manager leigh.peterson@sterling-sound.com Tel: 212.604.9433 | Fax: 646.304.0470
Bokar Greg Calbi, Ryan Smith, Steve Fallone
Mark Glaser | Project Manager mark.glaser@sterling-sound.com Tel: 212.604.9433 | Fax: 646.304.0470
Bokar Joe LaPorta, UE Nastasi

Argentina

Simone Calbi | Project Coordinator simone.calbi@sterling-sound.com Tel: (c) +54 9 221 481- 6737 | Skype: simonecalbi11
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Australien

Daniel Leffler | Project Coordinator daniel.leffler@sterling-sound.com Tel: (t) 0420 302 335 | (c) 0420 302 335
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Helio Leite | Project Coordinator helio.leite@sterling-sound.com Tel: (c) (+5511) 99108-7891 Skype: helioplf | WhatsApp: 11-99108-7891
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Kina/Taiwan

Marcus Rowland / 中文 | Project Coordinator marcus.rowland@outdustry.com Tel: (t) +86 185 1108 0745 WeChat: marcalexr
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Kroatien

Miro Vidovic | Project Coordinator info@morris-studio.com Tel: (t) 385 1 4811 359 | (c) 385 91 518 2446
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Frankrike

Stephanie Geny | Project Coordinator stephanie.geny@sterling-sound.com Tel: +1 212 604 9433
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Tyskland

Peter Schmidt | Project Coordinator - Germany, Austria, & Switzerland euro.berlin@sterling-sound.com Tel: 49 (171) 973 3190
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Grekland

Kostas Kalimeris | Project Coordinator kostas.kalimeris@sterling-sound.com Tel: (t) (0030) 21088104886 | (c) (0030) 6946282724 | Fax: (0030) 2108102533
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Hongkong/Macao

Schumann Lee | Project Coordinator schumann.lee@sterling-sound.com Tel: 852-9388-2488 (Schumann / English & Cantonese) Tel2 : 852-9696-3373 (Anita / Cantonese & Mandarin) Fax: 852-2572-9008
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Italien

Roberto Rosu | Project Coordinator roberto.rosu@sterling-sound.com Tel: (t) 39.330.922.322 | (c) 39.330.922.322
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Japan

Masako Nakanishi | Project Coordinator masako.nakanishi@sterling-sound.com Tel: (t) 0 80.5492.2997 | (c) 080.5492.2997
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Korea

Jenna Cho | Project Coordinator jenna.cho@sterling-sound.com Tel: (c) +1 203.517.8314
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Mexiko

Emilio Avila | Project Coordinator emilio.avila@sterling-sound.com Tel: (t) 52 36 77 83 | (c) 19 4231 28
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Nya Zeeland

Steve Roberts | Project Coordinator steve.roberts@sterling-sound.com Tel: (t) 64 21 277 9070 | (c) 64 21 277 9070
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)

Turkiet

Alp Turac | Project Coordinator alp.turac@sterling-sound.com Tel: (t) 0 212 292 5080 | (c) 532 323 2515
Bokar

Ted Jensen, Greg Calbi, Tom Coyne, Chris Gehringer, Joe LaPorta, Ryan Smith, Justin Shturtz, Steve Fallone, UE Nastasi, Randy Merrill, Aya Merrill, Will Quinnell, Jay Franco, Seth Foster, Alexis Psaroudakis, Ray Janos (Vinyl)